FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Kto może brać udział w Konkursie?

O granty mogą ubiegać się następujące organizacje:

Organizacje te muszą prowadzić działalność na terenie następujących powiatów: Świnoujście, policki, szczeciński, gryfiński, myśliborski, pyrzycki, starogardzki, goleniowski, kamieński, gryficki, łobeski, choszczeński, drawski, świdwiński, białogardzki, kołobrzeski.

W jakim terminie można składać wnioski o grant?

Wnioski należy składać od 5.03.2021 do 31.03.2021 do godziny 23:59, za pomocą formularza online ZGŁOŚ PROJEKT .

Jak zostaną wyłonione zwycięskie projekty?

Zwycięskie projekty wyłonione zostaną w wyniku konkursu. Zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez jury konkursu, w którego skład wchodzą pracownicy firmy Carlsberg Polska oraz ekspert ds. CSR. Szczegółowy skład jury opisany jest w Załączniku do Umowy.

Jury oceniając projekty kierować się będzie głównymi celami programu, którymi są: poprawa stanu środowiska przyrodniczego, krajobrazowego i estetyki otoczenia, budowa infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej dla lokalnej społeczności oraz organizacja wydarzeń i przestrzeni integrujących lokalną społeczność.

Poza spełnieniem podstawowych kryteriów, związanych z wymienionymi powyżej celami grantu, korzystnie na ocenę inicjatyw wpływać będzie spełnienie następujących warunków dodatkowych: 

Czy w Programie mogą brać udział osoby prywatne?

Nie. Program skierowany jest wyłącznie do organizacji.

Czy w realizacji projektu mogą brać udział osoby niepełnoletnie?

Nie. W realizacji projektów mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

Czy dotychczasowy program InicJaTyWy, który był realizowany do tej pory w Szczecinie przez Carlsberg Polska, będzie kontynuowany?

Program i konkurs grantowy „Bosman Wspiera Region” to kolejny poziom zaangażowania marki i Browaru Bosman w regionie. Zastąpi on dotychczasowy konkurs InicJaTyWy. Teraz organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej z regionu Szczecina mogą ubiegać się o granty w ramach nowej formuły. Natomiast program InicJaTyWy będzie nadal prowadzony w pozostałych lokalizacjach Carlsberg Polska – w Brzesku i Sierpcu, tj. w sąsiedztwie browarów Kasztelan i Okocim.

Czy program i konkurs „Bosman Wspiera Region” będzie miał następne edycje?

W tej chwili realizowana jest druga edycja programu. Jego kontynuacja będzie uzależniona od kilku czynników, w tym m.in. od zaangażowania organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej. O ewentualnych kolejnych edycjach poinformujemy z początkiem przyszłego roku.

CZY JEŚLI NIE JESTEŚMY ORGANIZACJĄ OPP, TO TEŻ MOŻEMY SIĘ UBIEGAĆ O GRANT?

Tak. Nie ma wymogu posiadania statusu Organizacji Pożytku Publicznego by wziąć udział w konkursie. Nie wszystkie fundacje i stowarzyszenia taki status mają. Jeśli Państwa organizacja jest stowarzyszeniem, fundacją lub innego typu inicjatywą w rozumieniu prawa i ustawy o NGO, to mogą Państwo wnioskować o grant. W razie wątpliwości prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy.

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.