FAQ

butelka i puszka piwa bosman

Najczęściej zadawane pytania

Kto może brać udział w Konkursie?

O granty mogą ubiegać się następujące organizacje:

 • stowarzyszenia,
 • fundacje,
 • instytucje kultury,
 • instytucje sportu,
 • Ochotnicze Straże Pożarne (OSP),
 • Ośrodki pomocy społecznej,
 • Koła gospodyń wiejskich,
 • samorządowe jednostki organizacyjne pod warunkiem, że posiadają osobowość prawną lub są jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną

Organizacje te muszą prowadzić działalność na terenie następujących powiatów: Świnoujście, policki, szczeciński, gryfiński, myśliborski, pyrzycki, starogardzki, goleniowski, kamieński, gryficki, łobeski, choszczeński, drawski, świdwiński, białogardzki, kołobrzeski.

W jakim terminie można składać wnioski o grant?

Wnioski należy składać od 27.01.2020 do 24.02.2020 do godziny 23:59, za pomocą formularza online ZGŁOŚ PROJEKT .

Jak zostaną wyłonione zwycięskie projekty?

Zwycięskie projekty wyłonione zostaną w wyniku konkursu. Zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez jury konkursu, w którego skład wchodzą pracownicy firmy Carlsberg Polska oraz ekspert ds. CSR. Szczegółowy skład jury opisany jest w Załączniku do Umowy.

Jury oceniając projekty kierować się będzie głównymi celami programu, którymi są: poprawa stanu środowiska przyrodniczego, krajobrazowego i estetyki otoczenia, budowa infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej dla lokalnej społeczności oraz organizacja wydarzeń i przestrzeni integrujących lokalną społeczność.

Poza spełnieniem podstawowych kryteriów, związanych z wymienionymi powyżej celami grantu, korzystnie na ocenę inicjatyw wpływać będzie spełnienie następujących warunków dodatkowych: 

 • promocja postaw proekologicznych,
 • długotrwałe efekty realizacji inicjatyw,
 • widoczność w przestrzeni publicznej i tym samym budowanie szerokiej świadomość wśród lokalnej społeczności, że marka Bosman angażuje się w projekty wspierające region.

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki konkursu?

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 23 marca 2020 r. na stronie www.bosmandlaregionu.pl. Ze zwycięskimi organizacjami skontaktujemy się bezpośrednio za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Czy w Programie mogą brać udział osoby prywatne?

Nie. Program skierowany jest wyłącznie do organizacji.

Czy w realizacji projektu mogą brać udział osoby niepełnoletnie?

Nie. W realizacji projektów mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

Czy dotychczasowy program InicJaTyWy, który był realizowany do tej pory w Szczecinie przez Carlsberg Polska, będzie kontynuowany?

Program i konkurs grantowy „Bosman dla regionu” to kolejny poziom zaangażowania marki i Browaru Bosman w regionie. Zastąpi on dotychczasowy konkurs InicJaTyWy. Teraz organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej z regionu Szczecina mogą ubiegać się o granty w ramach nowej formuły. Natomiast program InicJaTyWy będzie nadal prowadzony w pozostałych lokalizacjach Carlsberg Polska – w Brzesku i Sierpcu, tj. w sąsiedztwie browarów Kasztelan i Okocim.

Czy program i konkurs „Bosman dla regionu” będzie miał następne edycje?

W tej chwili realizowana jest pierwsza edycja programu. Jego kontynuacja będzie uzależniona od kilku czynników, w tym m.in. od zaangażowania organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej. O ewentualnych kolejnych edycjach poinformujemy z początkiem przyszłego roku.

CZY JEŚLI NIE JESTEŚMY ORGANIZACJĄ OPP, TO TEŻ MOŻEMY SIĘ UBIEGAĆ O GRANT?

Tak. Nie ma wymogu posiadania statusu Organizacji Pożytku Publicznego by wziąć udział w konkursie. Nie wszystkie fundacje i stowarzyszenia taki status mają. Jeśli Państwa organizacja jest stowarzyszeniem, fundacją lub innego typu inicjatywą w rozumieniu prawa i ustawy o NGO, to mogą Państwo wnioskować o grant. W razie wątpliwości prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy.

Ostatnie aktualności

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.