„Zielony Punkt Kontrolny" jest oryginalną polską koncepcją opisującą zasady tworzenia powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu, znanych na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses. Jest ona skierowana do właścicieli gruntów, którzy uznają za zasadne, aby udostępniać je społeczeństwu celem uprawiania różnych form orienteeringu. Najbardziej atrakcyjne do tego celu są tereny leśne. W ramach zadania "Odkryj zapomniane z mapą, czyli Zielony Punkt Kontrolny na terenie Uroczysko Kupały" wykonane zostanie specjalistyczna mapa do biegów i marszów na orientację przedstawiająca szczegółowo teren Uroczyska Kupały. Na podstawie wykonanej mapy zostaną opracowane trzy trasy o różnej długości. Każda trasa na swój indywidualny sposób przedstawi historię i piękno Uroczyska Kupały. Uczestnicy zabawy będą mieli za zadanie odnaleźć wskazane punkty na mapie, które w terenie będą oznaczone drewnianymi słupkami. Na potrzeby tego zadania zostanie wykonane: - stałe oznakowanie miejsc w formie słupków drewnianych z numerem i perforatorem (w tym LOGO sponsora) (25 sztuk) - ustawienie tablicy informacyjnej na końcu ulicy Narciarskiej - opracowanie specjalistycznej mapy terenu Uroczyska Kupały - wyznaczenie trzech tras w oparciu o mapę - opracowanie treści graficznej tablicy i słupków - opracowanie broszury informacyjnej zawierającej opis zadania, miejsca oraz mapy z trasami.
Naszym celem jest stworzenie na mapie Szczecina, miejsca w którym społeczność chętnie spędzi czas wolny, z dala od zgiełku miasta i z możliwością zachowania dystansu społecznego ( niestety niezbędnego w obecnych okolicznościach). W dobie pandemii ludzie coraz częściej i chętniej spędzają czas na łonie natury. Po ustaniu obostrzeń wielu z nas pozostanie przy tej praktyce. Chcielibyśmy pokazać, że spacer po lesie, oprócz wymiernych korzyści zdrowotnych, może służyć również do odkrywania pięknych, zapomnianych i nieuczęszczanych miejsc. Cele grantu: • Odkrywanie pięknych zapomnianych miejsc Szczecina. • Aktywizacja lokalnej społeczności. • Pokazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego. • Popularyzacja sportów biegowych - biegi na orientację. • Popularyzacja turystyki i krajoznawstwa. • Ochrona i promocja zdrowia. • Rozwój świadomości kulturowej. Szacujemy, że ZPK odwiedzi aktywnie ok. 200 osób miesięcznie, z tendencją wzrostową w miesiącach wiosenno – letnich.
Realizacja projektu zachęci do odkrywania zapomnianych miejsc Szczecina, które utraciły swój dawny blask. Teren Uroczyska Kupały jest doskonałym terenem do uprawiania turystyki oraz sportów biegowych, takich jak biegi na orientację. Projekt ten zachęci do odwiedzania nowych ciekawych miejsc, dotychczas miejsc mniej znanych. Będzie to pierwszy ZPK w Szczecinie. Wyróżni nas to na tle innych miast. Poprzez broszury informacyjne, stronę internetową, informację w prasie i radiu chcemy dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych odwiedzających. W najbliższej okolicy Uroczyska Kupały ( dzielnice: Gocław, Żelechowa, Stołczyn, Skolwin, Golęcin) mieszka ok. 50 tys. osób, z czego przynajmniej połowa dorosłych mieszkańców odwiedza teren Uroczyska Kupały. Dotrzemy z informacją i zachęcimy do udziału całe środowisko biegaczy Szczecińskich i nie tylko oraz amatorów spędzania czasu wolnego w lesie.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.