Lista projektów:

Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum

Ilość oddanych głosów: 327

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

Województwo Zachodniopomorskie Szczecin


Szczeciński Festiwal Biegowy 2021

ikona - kwota grantu

grant 30 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Szczeciński Festiwal Biegowy 2021 w założeniach składać się będzie z minimum 2-3 wirtualnych biegów, biegi te odbywać się będą, w zależności od liczby zainteresowanych uczestników, wirtualną trasą przebiegającą po obwodzie administracyjnym miasta Szczecin lub województwa zachodniopomorskiego. (Wizualizacja w załączniku) Każdy z uczestników w umówionym dniu/dniach przebiegnie / przejdzie zadeklarowaną trasę, zapisując przebieg swojej aktywności przy pomocy jednej z kilku dostępnych aplikacji na telefony komórkowe lub zegarki sportowe. Każdorazowe wgranie przebiegu aktywności do systemu pozwoli na wizualizację pozycji wirtualnego biegacza na wybranej trasie. (Wizualizacja w załączniku) Uczestnicy w ramach podziękowania otrzymają pamiątkowy gadżet (chusta, worek, itp) znakowany logotypami organizatora, sponsora/ów oraz grafiką wydarzenia. Ze względu na wirtualność biegu, długość trasy i niemożliwość zapewnienia opieki medycznej, uczestnicy muszą spełnić warunek pełnoletności w momencie zapisu.

Cel projektu

Dzięki grantowi chcielibyśmy sfinansować nagrody dla uczestników imprezy biegowej pod tytułem Szczeciński Festiwal Biegowy 2021 składającej się z minimum 2-3 wirtualnych biegów, z których dochód zostanie przekazany Podopiecznym Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Podczas 3 edycji Szczecińskiego Festiwalu Biegowego udało nam się zebrać na lini startowej około 2000 uczestników w 3 konkurencjach (bieg 5km, nordic walking 5km, bieg 10km), dzięki temu udało nam się przekazać blisko 75.000 zł na rzecz Podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Opis korzyści

Połączenie aktywności fizycznej wraz z możliwością pomocy innym zawsze daje pozytywne wyniki oraz buduje świadomość społeczną problemów w otaczającym nas świecie. Nasze dotychczasowe doświadczenia w organizacji biegów pozwalają określić liczbę aktywnych uczestników na minimum 1000 osób, dodatkowo można doliczyć iż świadomość istnienia imprezy będzie znacząco większa. Patrząc na historię naszych głównych wydarzeń, każdorazowo informacje o nich w mediach społecznościowych docierały od 60000 do 120000 osób na terenie regionu oraz kraju. Podczas naszych wydarzeń z dużą starannością podchodzimy do promocji instytucji nas wspierających, utrwaleniu ich wizerunku zarówno w mediach społecznościowych, tradycyjny jak i wśród uczestników naszych wydarzeń, oraz idei pomagania w każdej formie. Elementem dodającym atrakcyjności oraz wyróżniającym ten projekt, będzie interaktywna mapa biegu pokazująca aktualną pozycję biegacza, zmieniająca się za każdym razem gdy któryś z uczestników wgra dane swojej aktywności fizycznej do systemu, w zależności od możliwości technicznych planowane są elementy grywalizacji w poszczególnych dyscyplinach.

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.