Działania będą polegały na prowadzeniu zajęć, szkoleń i pokazów na temat bezpieczeństwa wodnego na terenie szczecińskich kąpielisk oraz na „Szczecińskich Bulwarach”. Na spotkaniach z mieszkańcami ratownicy będą prezentować techniki i sposoby ratowania osób, które znalazły się w sytuacji zagrożenia życia w wodzie. Przedstawią algorytmy udzielania pierwszej pomocy RKO z użyciem defibrylatora AED. Pokażą także jak zachować się w stosunku do osoby, która się krztusi czy dławi. Nauczą jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej oraz jak przełożyć go na deskę ortopedyczną. Na każdej akcji profilaktycznej będą prezentować osobisty sprzęt do ratownictwa wodnego oraz sprzęt motorowodny. Przewidziane są gry, konkursy i zawody m.in. rzut kołem, rzutką czy slalom w alkogoglach. Za wykonywane zadania przewidziane są nagrody i gadżety dla wykonujących ćwiczenia. Główne założenia projektu będą polegały na profilaktyce i zapobieganiu wypadkom nad wodą. Podczas działań chcielibyśmy także trafić do, rodziców dzieci. Rocznie na plażach są poszukiwane są setki dzieci. W wielu przypadkach zdarza się, że młodzi rodzice zajmując się sobą, tracą kontrolę nad swoimi dziećmi. Ostatnią grupą do jakiej chcemy dotrzeć to wędkarze i osoby uprawiające sporty wodne. Szczecin to w 24% obszary wodne, a więc na terenie naszego miasta możemy spotkać bardzo dużo osób wypoczywających na i nad wodą, uprawiających wędkarstwo żeglarstwo itp. Niestety coraz więcej zdarzeń tyczy się sterników łódek i jachtów. Jak widać odbiorcami naszego projektu będą ludzie w szerokim wachlarzu wieku, od młodych dorosłych, przez rodziców po osoby starsze. W Polsce rocznie w wodzie tracą życie setki ludzi. Duży odsetek stanowią wypadki po spożyciu. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wskazywanie wzorców zachowań. Nauka umiejętności dobrej zabawy w połączeniu z bezpieczeństwem. Działamy zgodnie z powiedzeniem „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, a z naszym Bosmanem jest bezpiecznie!
Miasto i powiat Szczecin to w 24% obszar wodny. Sprzyja to rozwojowi rekreacji i turystyki wodnej. Sprzyja to również nierozważnym zachowaniom nad wodą. Sprzyja to również licznym zdarzeniom w ty niestety również śmiertelnym. Członkowie naszego stowarzyszenia całą swoja działalność poświęcają na rzecz bezpieczeństwa wodnego. Nasze dotychczasowe doświadczenie wskazuje na konieczność prowadzenia szerokiej akcji profilaktycznej wskazującej zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Uważamy że nauczanie metod posługiwania się podręcznym sprzętem ratowniczym takim jak koło ratunkowe, rzutka czy żerdź. Biorąc przykład z krajów , w których ilość zgonów na skutek NZK czyli nagłego zatrzymania krążenia , spadła do minimum, pragniemy realizować pokazy i nauczanie udzielania pierwszej pomocy w takich wypadkach, również przy użyciu defibrylatora AED. Sieć dostępnych AED jest publikowana w Internecie, a ilość punktów z AED systematycznie rośnie. Umiejętności nabyte w trakcie proponowanych przez nas szkoleń i pokazów owocować będą szybszą reakcją na stany zagrożenia jak również szybszą fachową pomocą poszkodowanym. Mając na uwadze fakt, do wielu zdarzeń nad wodą dochodzi po spożyciu alkoholu, pragniemy tym projektem zwrócić uwagę na przyjemność korzystania z uroków wypoczynku nad wodą przy umiejętnym korzystaniu z napojów alkoholowych. Ważnym dla nas jako szczecińskiej organizacji jest utożsamianie sie z lokalnymi markami. Do takich bez wątpienia należy piwo BOSMAN. W trakcie spotkań z wodniakami w ramach szkoleń czy też naszych patroli wodnych dedykowanych profilaktyce wodniackiej pragniemy z jednej strony informować o obowiązkach i prawach wodniaków a z drugiej strony promować nasze regionalne marki.
Projekt będzie realizowany na szczecińskich kąpieliskach oraz na obszarach wodnych często wykorzystywanych do rekreacji wodnej czyli Jezioro Dąbie, rzeka Odra i Regalica, Szczecińskie Bulwary. Nasze dotychczasowe działania wskazują że ilość osób korzystających z tego typu działań jest uzależniona od pogody ale w sezonie letnim jest to ok. 15000 osób. Uwzględniając również możliwość prowadzenia działań w trakcie Finału Regat TTSR 2021 ilość korzystających z projektu może się zwiększyć. Szczecińskie obszary wodne zlokalizowane w obrębie jednego miasta to pewien ewenement wśród miast metropolitalnych. Rozległe obszary wodne położone prawie w centrum miasta to cel nie tylko spacerów i wypraw mieszkańców Szczecina ale również co raz częściej cel turystycznych wyjazdów mieszkańców regionu. Bezpieczeństwo wypoczynku to obok atrakcyjności ofert drugi element brany pod uwagę przy wyborze miejsca rekreacji. Każde działanie mające na celu wzrost bezpieczeństwa odbija się na wzroście korzystających z obszarów wodnych. Działania opisane w projekcie przy odpowiedniej promocji przyczynią sie do poprawy marki miasta jako miejsca bezpiecznego a jednocześnie wpływają na pozytywny wizerunek marki promującej działania na rzecz bezpieczeństwa.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.