W ramach grantu zorganizujemy obchody przesilenia letniego - Celtyckiej Nocy Świętojańskiej. Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury w piątek 18.06.2021 r. W programie znajdą się koncerty muzyki szkockiej, irlandzkiej oraz szantowej, związane z portowym charakterem miasta Szczecin. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty podstawowych kroków tańców irlandzkich dla wszystkich chętnych, a następnie występ profesjonalnej grupy tańca irlandzkiego Sedinum Celticum oraz prelekcja na temat Szkocji i muzyki dudziarskiej. Ostatnim punktem programu będzie ognisko z cateringiem do samodzielnego przygotowania (pieczywo, kiełbaski oraz bezmięsne produkty do pieczenia).
Wydarzenie to propozycja na aktywne poznanie kultury celtyckiej poprzez uczestnictwo w jej najbardziej barwnych odmianach - skocznym tańcu oraz porywającej muzyce. Wydarzenie będzie bezpłatne dla uczestników, dlatego każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Istotne pozostaje jednocześnie zapewnienie szerokiemu odbiorcy dostępu do ciekawej, niecodziennej i aktywnej propozycji spędzenia czasu wolnego oraz zaznajomienia się z twórczością szczecińskich artystów - szczególnie w dobie pandemii, kiedy to wydarzenia tego typu są tak rzadkie. Głównym celem projektu jest integracja lokalnej społeczności, promowanie i wspieranie inicjatyw mieszkańców oraz motywacja do wspólnych działań na rzecz rozwoju kultury celtyckiej w Szczecinie, wyrażona w uczestnictwie społeczności lokalnej w działaniach na rzecz popularyzacji kultury celtyckiej. Cele pośrednie: zwrócenie uwagi na ograniczenie spożycia mięsa poprzez przygotowanie cateringu bez produktów pochodzenia zwierzęcego, wspieranie i upowszechnianie otwartych i aktywnych postaw obywatelskich; zaangażowanie wolontariuszy; integracja międzypokoleniowa mieszkańców; wzmacnianie więzi międzyspołecznych; zwiększenie zaangażowania młodzieży w działaniach dotyczących lokalnych społeczności; rozwój oferty kulturalnej ze szczególnym nastawieniem na poszanowanie dziedzictwa kulturowego oraz stwarzanie warunków dla kreacji artystycznej i profesjonalizacji działań w sferze kultury. Nadto, działania edukacyjne, które stymulują aktywność kulturalną mieszkańców miasta i poszerzają wiedzę wszystkich uczestników wydarzenia na temat kultury Irlandii i Szkocji. Cele liczbowe: • Uczestnicy bezpośredni – 100 os. • Uczestnicy pośredni (którzy dowiedzą się o wydarzeniu z działań promocyjnych oraz z relacji uczestników bezpośrednich) – 10 000 os. • Zaangażowanie wolontariuszy – 8 os.
Grant skierowany jest do • Uczestnicy bezpośredni – 100 os. • Uczestnicy pośredni (którzy dowiedzą się o wydarzeniu z działań promocyjnych oraz z relacji uczestników bezpośrednich) – 10 000 os. • Zaangażowanie wolontariuszy – 8 os. Udział w wydarzeniu będzie okazją do poznania kultury celtyckiej oraz ludzi z nią związanych. Będzie to atrakcyjne wydarzenie dla osób w każdym wieku, w tym mieszkańców Szczecina i okolic, pasjonatów tańca i muzyki - zarówno sympatyków kultury celtyckiej jak i osób, które nie miały z nią wcześniej styczności. Mieszkańcy zostaną pobudzeni do większej aktywności kulturalnej i jednocześnie zachęceni do aktywności ruchowej. Wydarzenie będzie sprzyjało integracji społeczności lokalnej. Celtycka Noc Świętojańska będzie tematycznie nawiązywać do zbliżających się Tall Ships Races, które odbędą się w Szczecinie na przełomie lipca i sierpnia. Muzyka irlandzka i szkocka jest nierozerwalnie związana z muzyką szantową i portowym klimatem miasta Szczecin. Mamy nadzieję, że zachęcimy mieszkańców do bliższego poznania tych zagadnień, co w efekcie może przenieść się na większe zainteresowanie innymi wydarzeniami związanymi z kulturą celtycką. Dzięki wydarzeniu zespoły biorące w nim udział zbudują rozpoznawalną reklamę dla Szczecina, promocja zaś ich twórczości odbywać się będzie jako lokalnie działających artystów. Pośrednio, wydarzenie rozbuduje ofertę kulturalną regionu, przyczyniając się do wzrostu turystyki i renomy samego miasta. W trakcie wydarzenia przygotowany zostanie mięsny oraz wegetariański catering, wszystkie elementy potrzebne do serowarnia cateringu będą wolne od plastiku, dzięki czemu wydarzenie będzie promowało postawy proekologiczne.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.