Projekt obejmuje kilka przedsięwzięć i akcji, które łączy jeden główny cel – pomoc zwierzętom bezdomnym, interwencyjnym i potrzebującym oraz dodatkowe cele - aktywny wypoczynek z psami, integracja, ochrona zwierząt, ekologia, ochrona przyrody, kształtowanie właściwych postaw w społeczeństwie, edukacja ekologiczna. Wsparcie opiekunów i właścicieli zwierząt, działania o charakterze edukacyjnym, zwiększające świadomość właścicieli zwierząt, opiekunów, wolontariuszy, członków i pracowników wszystkich organizacji działających w naszym regionie, lokalne imprezy i wydarzenia. Celem projektu jest bowiem również organizacja wydarzeń integrujących lokalnych „zwierzolubów” oraz wspierających pozytywne działania w zakresie adopcji i walki z bezdomnością zwierząt oraz bezpośredniej pomocy zwierzętom bezdomnym, bezpośrednio wpływających na poprawę sytuacji zwierząt bezdomnych w naszym mieście i w naszym regionie. Podsumowując – w ramach projektu:
W ramach projektu wspieramy działalność Przychodni dla Zwierząt TOZ, w której każdego dnia przyjmowane są psy z interwencji – zaniedbane, chore. W ramach projektu prowadzić będziemy diagnostykę i leczenie psów interwencyjnych, wykonywać niezbędne badania i zabiegi, ratować ich zdrowie i życie. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy psim i kocim seniorom, których opiekunowie z różnych przyczyn (w tym trudna sytuacja związana ze skutkami pandemii COVID-19) nie są w stanie sprostać kosztom badań i leczenia. Poprowadzimy akcję edukacyjną promującą psie i kocie adopcje – w formie bezpłatnych wykładów online prowadzonych przez doświadczonych behawiorystów na temat adopcji, jej przebiegu, procesu aklimatyzacji psa i kota w nowym domu, radzenia sobie z ewentualnymi problemami, które mogą wystąpić, pomożemy opiekunom w podjęciu dobrych, świadomych decyzji i w prawidłowej opiece po adopcji, tak aby zmniejszać ryzyko powrotów z adopcji, porzucania zwierząt adoptowanych czy poważnych błędów, które skutkować mogą problemami i zaburzeniami zachowania zwierząt. Wykłady będą ogólnodostępne i skierowane do właścicieli zwierząt, opiekunów, osób zastanawiających się nad adopcją, wolontariuszy i pracowników wszystkich prozwierzęcych organizacji i schronisk. Zorganizujemy również cieszącą się dużym zainteresowaniem imprezę lokalną – bieg/trening/grę miejską z okazji Dnia Psa. W tym roku zasady organizacji i udział w wydarzeniu dostosowany będzie do obostrzeń związanych z pandemią (jesteśmy przygotowani na różne wymogi organizacyjne i formułę wydarzenia) oraz wydarzenie wyjątkowe, medialne i cieszące się zawsze ogromnym zainteresowaniem – konkurs fotograficzny z okazji Dnia Psa.
Planowane akcje i wydarzenia kierowane są do nieograniczonej ilości osób, udział w nich będzie mógł wziąć każdy zainteresowany bez żadnych ograniczeń. Wydarzenia idealnie wpisują się w aktualne potrzeby lub są kontynuacją akcji, które w ubiegłych latach były sukcesem i warto je kontynuować.
W Szczecinie i w okolicy nie odbywają się tego typu wydarzenia i jak pokazuje praktyka (w szczególności jeżeli chodzi o akcje edukacyjne) – po prostu ich brakuje. Region otrzyma dostęp do atrakcyjnych wydarzeń i wartościowych akcji, które poprawią sytuację zwierząt bezdomnych i potrzebujących pomocy. W naszej ocenie w obecnych, trudnych czasach warto zorganizować akcje, które będą nie tylko miały pożyteczny wydźwięk ekologiczno-edukacyjny, ale również społeczny i niezwykle pozytywny, a nawet w przypadku zaplanowanych eventów – integracyjno-rozrywkowy. Wg naszych szacunków udział w każdym wydarzeniu weźmie od kilkuset do nawet kilku tysięcy uczestników.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.