Lista projektów:

Sauna osiedlowa - edukatorium zdrowego trybu życia

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Perseusza

ikona - adres organizacji

Łucznicza 70D

71-472 Szczecin

ikona - fb

https://www.facebook.com/SMOPerseusza


Dane projektu - Sauna osiedlowa - edukatorium zdrowego trybu życia

ikona - kwota grantu

grant 20 000 pln

mapa projektu

Butelki bossman

Cel projektu

Celem naszego projektu jest wybudowanie osiedlowej sauny, dostępnej dla wszystkich mieszkańców, zlokalizowanej na osiedlu mieszkańców ulicy Perseusza w Szczecinie. Ponadto poprzez zamontowanie sauny na przyczepce będzie stanowiła mobilne rozwiązanie, dzięki czemu będzie mogła być wypożyczana innym stowarzyszeniom, chętnym do jej wykorzystania na organizowanych imprezach plenerowych.

Opis wnioskowanego grantu

Sauna zostanie zbudowana z ekologicznego surowca jakim jest drewno świerkowe oraz osika. We wnętrzu zostanie zamontowane oświetlenie ledowe oraz nagłośnienie zasilane instalacją fotowoltaiczną umiejscowioną na dachu i połączoną z akumulatorem kumulującym w ciągu dnia energię słoneczną.

Chcielibyśmy, aby sauna była mobilnym rozwiązaniem pozwalającym, dzięki przyczepce, przetransportować ją w inne miejsce, by można było jej użyć w plenerze oraz wypożyczyć, wtedy posłuży większej ilości chętnych osób.

Opis korzyści

Sauna jest doskonałym miejscem do regeneracji po treningach, hartowania ciała, relaksu, pozbywania się toksyn z organizmu czy medytacji. W efekcie odstresowuje, rozluźnia mięśnie,  poprawia odporność i korzystnie wpływa na cały organizm. Te czynniki są szczególnie istotne w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Sauna stanowi też doskonałe miejsce do integracji społeczności lokalnej oraz dzięki swojej mobilności może być ogromną atrakcją na wielu imprezach organizowanych przez nasze stowarzyszenie oraz inne stowarzyszenia, które mógłby ją wypożyczać. Jest to projekt z którego użytkownicy będą korzystać przez wiele lat o każdej porze roku. 

Korzyści to:

  • Integracja mieszkańców przy budowie sauny i wspólnym korzystaniu z niej.
  • Spędzanie wspólnego, wolnego czasu.
  • Spędzanie czasu ze znajomymi, którzy zostaną zaproszeni do korzystania z sauny.
  • Edukowanie w kwestii zdrowego trybu życia, dbania o własne ciało oraz zdrowie.
  • Zachęcanie innych mieszkańców do przykładania większej uwagi do dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. 
Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.