Lista projektów:

Na fali Bosmana

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

ikona - strona internetowa organizacji

www.zhdd.pl

ikona - adres organizacji

al. Powstańców Wlkp. 66/68

70-111 Szczecin

ikona - fb

https://www.facebook.com/fundacjazhdd


Dane projektu - Na fali Bosmana

ikona - kwota grantu

grant 10 000 pln

mapa projektu

Butelki bossman

Cel projektu

Celem grantu z jednej strony jest szeroko rozumiana integracja osób dorosłych funkcjonujących w przestrzeni hospicyjnej, a z drugiej - przeciwdziałanie skutkom stresu związanego z pracą i opieką nad nieuleczalnie chorymi Pacjentami. Chcielibyśmy podkreślić, że czas pandemii nie sprzyja bezstresowemu angażowaniu się w niesienie pomocy przez osoby z ogólnie rozumianej "ochrony zdrowia", co może się przełożyć na rzetelne wypełnianie powierzanych im obowiązków. 

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych zatrudnia ok. 50 osób (różne formy zatrudnienia), jak również wspiera się działaniami grupy ok. 40 wolontariuszy. 

Obecnie pod opieką naszej Fundacji znajduje się prawie 200 rodzin z terenu województwa zachodniopomorskiego. To rodziny borykające się na co dzień z nieuleczalną chorobą swoich bliskich, ale również z żałobą antycypowaną. Pomimo trudnych przeżyć związanych z opieką hospicyjną, w naszych strukturach funkcjonują ponadto osoby przeżywające stratę, osierocenie - to grupa kilkudziesięciu rodzin. 

Jesteśmy zdania, że możliwość zrealizowania powyższego grantu pozwoliłyby na integrację środowiska hospicyjnego, jak również wpłynęłaby pozytywnie na dobrostan szeroko rozumianej grupy docelowej.

Opis wnioskowanego grantu

Proponujemy realizację trzech działań sportowych, które integrowałyby społeczność zrzeszoną wokół Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych - pracowników i wolontariuszy, jak również opiekunów rodzinnych zajmujących się bezpośrednio nieuleczalnie chorymi Pacjentami hospicyjnymi oraz osób, które przeżywają żałobę po śmierci bliskiej osoby. Do udziału w powyższych eventach zaprosilibyśmy również pracowników i wolontariuszy innych organizacji hospicyjnych z naszego regionu.

Dodatkowo chcielibyśmy zapewnić indywidualne porady psychologiczne dla osób, które oprócz trudności związanych z opieką lub stratą osoby bliskiej, zauważają u siebie pogarszanie dobrostanu z uwagi na panującą pandemię. 

Działania sportowe - integracja oraz przeciwdziałanie stresowi związanemu z opieką nad osobami nieuleczalnie chorymi:

  • # cotygodniowe spotkania z trenerem slow-joggingu (co najmniej 20 spotkań z trenerem, rozruch i wspólne pokonywanie założonej odległości na świeżym powietrzu. Realizowane spotkania przewidują udział grupy ok. 15 osób);
  • # cotygodniowe spotkanie na zajęcia rehabilitacyjno-pilatesowe (co najmniej 20 spotkań z trenerem, rozruch i wspólne wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu. Realizowane spotkania przewidują udział grupy ok. 15 osób); 
  • # realizacja I Mistrzostw w Bezstresowym Spływie Kajakowym "Na fali Bosmana" (działanie jednorazowe - wypożyczenie 25 kajaków dla 50 osób, spływ w okolicy Dziewoklicza, po spływie - wspólne spotkanie, posiłek dla uczestników).  

Działania społeczne - wsparcie psychologiczne:

  • # wykonanie 30 porad psychologicznych dla osób borykających się z tematyką choroby i żałoby. 

Do udziału w realizowanych zadaniach planujemy zaprosić również pracowników i wolontariuszy innych organizacji hospicyjnych z naszego regionu.

Opis korzyści

Realizowany grant skierowany będzie do społeczności związanej z Fundacją Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, jak również z ruchem hospicyjnym z regionu zachodniopomorskiego w ogóle. 

W odniesieniu do zasobów ludzkich naszej Fundacji oznacza do grupę około 200 rodzin zamieszkujących na terenie województwa zachodniopomorskiego, jak również 50 pracowników hospicyjnych, ok. 40 wolontariuszy hospicyjnych, ok. 40 osób aktywnie uczestniczących w funkcjonowaniu Hospicjum w ramach wsparcia osób w żałobie. 

Realizowane zadania będą skierowane do mieszkańców całego województwa. Planujemy, że choć większość z działań będzie odbywała się w okolicy Szczecina, to w ramach "desantu dobrych praktyk" zarówno zajęcia ze slow-joggingu, jak i te rehabilitacyjne, zostaną również przeprowadzone bezpośrednio na terenie regionu koszalińskiego.

Dzięki proponowanemu działaniu Region Zachodniopomorski będzie mógł liczyć na aktywizację i wsparcie dobrostanu osób związanych z ruchem hospicyjnym. 

Choć nie jesteśmy w stanie przewidzieć zainteresowania innych organizacji hospicyjnych - liczymy, że uda nam się zachęcić je do współpracy, co oznaczałby realizację pierwszego projektu o tak szerokim spektrum działania na rzecz pracowników i wolontariuszy organizacji hospicyjnych w naszym regionie.

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.