Projekt ma na celu budowanie postaw obywatelskich i aktywizacji społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Darłowo oraz edukacji ekologicznej związanej z selektywną zbiórką odpadów poprzez zaopatrzenie miejscowości wchodzących w skład Uzdrowiska m.in. Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie w trzy gigantyczne kosze-ryby na plastikowe nakrętki. Miejsca postawienia koszy zostały skonsultowane z mieszkańcami oraz że na umiejscowienie pojemników wpływ mają spostrzeżenia w terenie pokazujące miejsca , gdzie jest większy ruch turystyczno-wypoczynkowy . Projekt odpowiada na problem zdiagnozowany w okresie pandemii ale również na potrzeby najbliższego otoczenia. Pojemniki na stałe wpiszą się w przestrzeń publiczną Uzdrowiska Dąbki, ale także będę kształtować postawę proekologiczną wśród mieszkańców. Nakrętki będą przekazywane na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych w Gminie Darłowo na cele rehabilitacyjne i zdrowotne tychże osób, dzięki czemu będzie to trwała kampania czynienia dobra i krzewienia idei wolontariackiej. Projekt wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej oraz u stałych mieszkańców tychże miejscowości ok.300 osób. Bezpośrednio przyczyni się do wsparcia grupy osób z niepełnosprawnościami co stanowi 13,9% ogółu mieszkańców w Gminie. Szacujemy że bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu będzie ok.200 osób, w tym członkinie Stowarzyszenie i przedstawiciele samorządu. Będzie to grupa osób, która będzie dawać dobre praktyki pozostałym mieszkańcom poprzez konsekwentne zaangażowanie oraz pobudzać do zbiórki nakrętek.
Projekt polegać będzie na zakupie trzech stojaków-ryb do zbierania nakrętek i postawienie ich w łatwo dostępnych miejscach zarówno dla mieszkańców jak i osób wypoczywających w naszej małej miejscowości. Jesteśmy miejscowością uzdrowiskową status Uzdrowiska otrzymaliśmy w 2007r.,więc kuracjusze przyjeżdżają do nas cały rok a co za tym idzie projekt na stałe wpisuje się w klimat nadmorski, kształt stojaków-ryby to symbol związany z naszym regionem. Cele rehabilitacyjne i zdrowotne tychże osób, dzięki czemu będzie to trwała kampania czynienia dobra i krzewienia idei wolontariackiej oraz wspólna troska o potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Projekt zawierał będzie również element eukacyjny, który zmierzał będzie do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów u kolejnych osób czy rodzin, poszerzając tym samym zakres akcji. W ramach projektu zostanie ogłoszony dla dzieci i młodzieży konkurs proekologiczny zachęcający do zbiórki nakrętek poprzez wykonanie z recyklingu pojemników na nakrętki, które będą służyć zbiórce nakrętek na cele charytatywne, pomocowe dla osób z niepełnosprawnościami. Takie akcje uświadamiają, przed wszystkim młodym ludziom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska, a także dzielenie się zasobami. Pojemniki to nie tylko dbałość o segregowane odpadów, ale także podanie pomocnej dłoni potrzebującym. Zainspirowani przykładami dobrych praktyk w innych miejscowościach, gdzie stoją już kosze na nakrętki chcemy zorganizować projekt skoncentrowany wokół wcześniej zdefiniowanego problemu w naszej społeczności lokalnej, skupiając się na zaspokojeniu ich potrzeb. Poprzez dobre praktyki w Gminie mamy nadzieję, że zmieni się świadomość mieszkańców okolicznych miejscowości i dojrzą innowacyjność, atrakcyjność oraz możliwość adaptowania i rozszerzenia projektu w innych środowiskach.
Projekt ma na celu budowanie postaw obywatelskich, proekologicznych-zatem dopuszcza dowolność-każdy kto będzie chciał włączyć się do realizacji projektu, czy też po jego zakończeniu może przystąpić w każdej chwili, gdy tylko poczuje taką potrzebę, gdyż miejsce gdzie staną ryby na nakrętki będzie ogólnodostępne dla mieszkańców, kuracjuszy i wczasowiczów licznie odwiedzających nasze nadmorskie miejscowości. Projekt społeczny w którym będzie mógł wziąć udział każdy, kto podejmie się zbierania nakrętek w swoim gospodarstwie domowym z butelek, kosmetyków, chemii. Projekt odpowiada na bieżące problemy w dobie COVID-19 związanego z wycofaniem ze świata realnego i problemów natury psychicznej mieszkańców z terenów wiejskich Gminy. Pozorna " radość życia w sieci ",przynosi negatywne skutki w świadomości, ich ograniczone kontakty w rzeczywistym świecie, niechęć do spotkań, współpracy. Realizacja celów projektowych odbędzie się poprzez postawienie trzech pojemników na terenie Uzdrowiska w centralnych punktach miejscowości/Poczta, Szkoła, Przystań Żeglarska/. Tradycja zbierania plastikowych nakrętek trwa już już od wielu lat, od najmłodszych lat uczymy dzieci dbania o środowisko, prowadzimy edukację o ekologii, mówimy głośno o recyklingu. Uzdrowisko zyska pojemniki na nakrętki, które na stałe wpiszą się w przestrzeń publiczną,pojemniki-ryby z logo #Bosmanwspieraregion jak najbardziej wpisuje się w klimat miejscowości nadmorskiej i nie tylko będzie ładnie wyglądać ale również pomagać czynić dobro, na które każdego z nas stać. Wystarczy mieć chęci i otwarte serce na potrzeby innych. Nakrętki będą przekazywane na cele charytatywne-na rzecz osób i instytucji potrzebujących w Gminie Darłowo.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.