Lista projektów:

Turniej Szachowy STOP-COVID - Seniorzy 50+

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Fundacja Czas Dialogu


Dane projektu - Turniej Szachowy STOP-COVID - Seniorzy 50+

ikona - lokalizacja projektu

71-899 Szczecin, Św. Marcina 2

ikona - kwota grantu

grant 5 000 pln

mapa projektu

Cel projektu

Poprzez organizację turnieju szachowego osiągniemy następujące cele:

  • rehabilitacja i wsparcie zdrowia psychicznego osób w podeszłym wieku;
  • wsparcie pracy umysłu osób starszych poprzez ćwiczenia intelektualne;
  • profilaktyka choroby Alzheimera i demencji u osób z grupy ryzyka 50+;
  • popularyzacja sportu szachowego wśród emerytów i rencistów.

Osiągnięte cele posiadają charakter jakościowy i nie dają się zmierzyć w liczbach.

Opis wnioskowanego grantu

Zawody sportowe "Turniej Szachowy STOP-COVID - Seniorzy 50+" planujemy przeprowadzić w jeden z weekendów we wrześniu 2021. Dokładny termin będzie ustalony w porozumieniu z właścicielem sali. Zawody sportowe zostaną rozpisane i ogłoszone 3 miesiące wcześniej przez środki masowej komunikacji. W sobotę planujemy rozegranie turnieju szachów szybkich, natomiast w niedzielę odbędzie się turniej szachów błyskawicznych. Oba turnieje zostaną zakwalifikowane również jako Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego zgodnie z ofertą Zachodniopomorskiego Związku Szachowego.:

http://www.zzszach.man.koszalin.pl/8-wyniki/402-rozstrzygniecie-konkursu-ofert-na-organizacje-imprez-wojewodzkich

Grupą docelową są wszystkie osoby potrafiące grać w szachy z regionu Województwa Zachodniopomorskiego. Dodatkowo planujemy zachęcić kobiety do udziału w wydarzeniu poprzez utworzenie oddzielnej klasyfikacji. Zawody sportowe odbędą się z zachowaniem rygoru sanitarnego, który będzie obowiązywać w dniu turnieju.

Opis korzyści

Zawody sportowe będą skierowane do grupy osób w wieku 50+. Planujemy udział około 50 - 100 uczestników z całego regionu. Korzyści zdrowotne dla osób w podeszłym wieku z uprawiania sportu umysłowego, to przede wszystkich poprawa zdrowia psychicznego oraz profilaktyka demencji. W okresie wygasającej pandemii takie spotkanie będzie formą rehabilitacji po przebytej chorobie. Poprzez takie turnieje następuje popularyzacja uprawiania sportu wśród osób w różnym wieku. Zacieśnienie kontaktów klubów sportowych z regionu skutkuje zwiększeniem ilości imprez tego typu. Wspólny turniej szachowy zmusza osoby w podeszłym wieku do wyjścia z domu, podjęcia wysiłku intelektualnego oraz do podróży po naszym województwie.

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.