Lista projektów:

UNITY

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Stowarzyszenie Społeczno Edukacyjne Wood and Brass Band


Dane projektu - UNITY

ikona - kwota grantu

grant 10 000 pln

mapa projektu

Cel projektu

”UNITY” zostało skomponowane na Młodzieżową Orkiestrę Wood & Brass Band z Goleniowa (około 35 osób; www.wabband.com, www.facebook.pl/woodandbrassband ), kwintet smyczkowy  (ok. 25 osób), chór (ok. 40 osób), sekcję choreograficzną (10 osób) oraz doangażowanych Muzyków (10 osób). Łącznie aparat wykonawczy liczy ponad 100 osób, a do współpracy poza członkami Wood & Brass Band zaproszeni zostali amatorzy i zawodowi muzycy ze Szczecina, m.in. pracownicy Filharmonii w Szczecinie, Opery na Zamku w Szczecinie, wykładowcy oraz studenci Akademii Sztuki w Szczecinie, uczniowie ZSM przy ul. Staromłyńskiej 13 w Szczecinie oraz chór „Solideo” ze Szczecina. UNITY jest więc „platformą” łączącą wiele środowisk oraz pokoleń ludzi,  którym bliska jest praca zespołowa i muzyka.

Opis wnioskowanego grantu

„UNITY” jest epickim, monumentalnym i jednocześnie niezwykle rytmicznym, melodyjnym  oraz przypadającym do gustu Odbiorcom dziełem audio – wizualnym stworzonym w oparciu o ideę jedności, tolerancji i zrozumienia, jak również o ideę budowania relacji, znajdowania tego co wspólne oraz ukazania niekwestionowanej wartości płynącej z pracy zespołowej. Jednym zdaniem, projekt „UNITY” sięga po te wartości, które tak bardzo potrzebne są szczególnie w trudnych czasach,  w których aktualnie egzystujemy. „UNITY” to nadzieja, wyzwanie oraz inwestycja na przyszłość.

„UNITY” skomponowane na nasze zamówienie  przez Pawła Pudło - uznanego kompozytora młodego pokolenia, m.in. laureata trzeciej nagrody „Transatlantyk Film Music Competition” w Poznaniu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawel_Pudlo)

Projekt opiera się na wykonaniu muzyki i choreografii wraz z nagraniem pamiątkowej płyty, jest podsumowaniem 15 lat działalności Orkiestry.

Premiera koncertu na żywo planowana jest na lato 2021 w Szczecinie podczas Zlotu Żaglowców oraz w Goleniowie - mieście w którym się rozwijamy

Zachęcam do odsłuchania syntetycznego, poglądowego nagrania „Unity”, na żywo dzieło może zabrzmieć tylko lepiej.

Opis korzyści

Bezpośrednio grant kierowany jest do ok 100 osób realizujących projekt, zwłaszcza zawodowych muzyków, nagranie studyjne, opracowanie płyty, wydanie klipu promującego projekt.

Natomiast projekt kierowany jest do szerokiej publiczności. " UNITY"- JEDNOŚĆ. Poczujmy się dobrze we własnym kraju, bądźmy zjednoczeni w różnorodności.

Dla regionu to świadectwo, że można robić rzeczy piękne pomimo zamknięcia. Otwarci na świat mimo wszystko. 

Projekt jest bardzo trudny do realizacji w trudnych czasach, udowadniamy, że robimy wszytko żeby iść do przodu.

Czy możemy określić liczbę mieszkańców do których projekt może dotrzeć? - Nie możemy, ale lokalnie na organizowanych przez nas wydarzeniach szacujemy średnio 1000 osób w Goleniowie na każdym koncercie, wydarzeniu itp

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.