Lista projektów:

"Zdobądź szmaragdowy skarb, odkryj tajemnice ekologii"

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Stowarzyszenie im. Arkadiusza Kraski "W Nas Siła" w Szczecinie


Dane projektu - "Zdobądź szmaragdowy skarb, odkryj tajemnice ekologii"

ikona - kwota grantu

grant 10 000 pln

mapa projektu

Cel projektu

Rezultaty twarde: Zorganizowanie wydarzenia ekologicznego. 1 spotkanie składające się z trzech części:
a) gra terenowa
b) wysprzątany teren zdegradowany przez osoby odwiedzające Puszczę
c) piknik, ognisko, punkt sportowy

Rezultaty miękkie:

  • zapoznanie lokalnych mieszkańców z terenem Parku Krajobrazowego,
  • podniesienie świadomości i konieczności życia proekologicznego,
  • podniesienie aktywności sportowej na świeżym powietrzu,

Opis wnioskowanego grantu

W sierpniu zostanie zorganizowany piknik wraz z grą terenową na terenie Puszczy Bukowej. Puszcza Bukowa która jest kompleksem leśnym położonym przy południowo-wschodnich dzielnicach Szczecina na Wzgórzach Bukowych. Wchodzi w skład Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. Jest to teren często odwiedzany przez szczecinian. Różnorodność siedlisk Wzgórz Bukowych powoduje, że wykształciły się tu wyjątkowo liczne zbiorowiska roślinne z bardzo bogatą florą. Stwierdzono tu 25 zespołów zaroślowych i leśnych, 15 zespołów roślinności wodnej, 38 mokradłowych, 42 zespoły muraw, łąk i okrajków oraz 30 ruderalnych i segetalnych. Pytanie zawarte w grze terenowej będą dotyczyły przyrody i terenów puszczy aby przybliżyć odwiedzjącym teren. Pytania będą miały charakter ekologiczny ponieważ na terenie puszczy występują gatunki roślin objęte całkowitą ochroną. Przewidujemy 15 drużyn po 4 osoby. Każda drużyna wyposażona zostanie w pakiet w której skład wejdzie m.in. plecaki dla każdego uczestnika (wielokrotnego użytku), bidony dla każdego uczestnika (wielokrotnego użytku), mapkę i pytania do gry. Osoby, które będą z psem otrzymają pojemnik do picia dla pupila. Podczas gry uczestnicy otrzymają również pakiety do sprzątania zanieczyszczonych terenów, które napotkają na swojej drodze.

Pod koniec gry zostanie zorganizowany piknik wraz z ogniskiem, który będzie miał charakter społeczny, sportowy i integracyjny. Punktu sportowy wyposażony będzie w paletki do gry, piłki, skakanki i inne akcesoria sportowe. Nic nie jednoczy bardziej niż duch rywalizacji i sportowych przeżyć. Do zabaw sportowych zostanie zaproszony EKO DINOZAUR, który będzie animował i przedstawiał proekologiczne postawy. O Eko Dinozaurze można poczytać na stronie fb: https://www.facebook.com/StowarzyszenieUwierzycwsiebie

Podczas wydarzenia robione będą zdjęcia aparatem Polaroid i rozdawane jako pamiątka uczestnikom.

Opis korzyści

Około 60 uczestników gry (15 grup po 4 osoby = 60) pow. 18 r.ż.

Łącznie około 150 uczestników wydarzenia (uczestnicy gry plus osoby dochodzące do wydarzenia  i korzystające z punktu sportowego) 

Postawy, które chcemy wykształcić u mieszkańców lokalnej społeczności w ramach realizacji projektu to przede wszystkim nawyk kulturalnego obcowania z przyrodą w życiu codziennym, poznanie terenu, który nas otacza i jest częścią Parku Krajobrazowego, dbanie o wspólną przestrzeń, pobudzenie odpowiedzialności człowieka za stan środowiska przyrodniczego, przekonanie, że środowisko należy tak wykorzystać, aby zachować je dla przyszłych pokoleń, kształtowanie wrażliwości na środowisko przyrodnicze, szacunek dla niego, wrażliwość na piękno przyrody, rozbudzenie nawyków do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska. A po czasach pandemii i obostrzeń wznowić chęci do wspólnej zabawy i integracji na świeżym powietrzu.

Logo Inicjatywy Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa BOSMAN używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.